Predavanje za roditelje naših učenika

U četvrtak, 9. studenog 2023. godine u školi u Radovanu održano je predavanje za roditelje pod nazivom „Roditeljstvo za nove generacije“. Predavanje je održala psihologinja pedijatrijskog odjela Opće bolnice Varaždin, mag. Petra Šlezak.

Psihologinja je tijekom svog predavanja govorila o potrebnoj skrbi roditelja za mentalno zdravlje djece. Roditelji su dobili savjete kako na najbolji način pokazati djeci razumijevanje i podršku u njihovim svakodnevnim problemima u učenju, odnosima s prijateljima i sl. Podsjetili smo se koliko je za zdravlje djece važno kretanje i boravak na otvorenom, ali i sudjelovanje u kućanskim obvezama. Naglašena je važnost dosljednosti u odgoju djece, ali i učenje djece na iskazivanje emocija na ispravan način. Roditelji su tijekom predavanja upozoreni na opasnosti koje proizlaze iz korištenja pojedinih društvenih mreža bez nadzora roditelja, ali i na ozbiljne posljedice na zdravlje koje izaziva konzumiranje energetskih pića. Na kraju predavanja psihologinja je naglasila kako su ocjene i uspjeh u školi važni, ali ne smijemo zaboraviti da je za život jednako važno: razvijati samopoštovanje – da djeca vjeruju u sebe i svoje sposobnosti, da brinu jedni za druge, da znaju surađivati, kvalitetno i pristojno komunicirati, da su marljivi i pošteni. Slažemo se da nam je svima zajednički cilj da nam djeca budu odgovorna i samostalna, s pravim humanim kvalitetama.

objavio: Sanja Polančec   datum: 10. 11. 2023.