Program prometne kulture za najmlađe

Ovaj je program preventivna aktivnost kojoj je glavni cilj razvijanje dječja svijesti o opasnostima cestovnog prometa. Iskustva milijuna djece diljem Europe potvrđuje originalnost i jedinstvenost ovakvog načina edukacije.

Na našem je igralištu proveden u srijedu 20. rujna. U programu su sudjelovali drugi razredi naše matične i područnih škola te gosti iz OŠ Gustava Krkleca u Maruševcu, njihove područne škole u Druškovcu i Centra za odgoj i obrazovanje Tomislav Špoljar u Varaždinu.

Učili smo o pravilima ponašanja u prometu, prometnim znakovima i sigurnoj vožnji, kako pružiti prvu pomoć lakše unesrećenoj osobi te kako spriječiti požar to jest kako reagirati ukoliko do njega dođe. Također smo na mobilnom poligonu vozili male električne automobile, prolazili kroz semafore i raskrižja, pratili prometne znakove i označene pješačke prijelaze. Praktične su demonstracije prenesenih vještina i sudjelovanje u istima održavale visoku razinu uzbuđenja polaznika kroz cijelo trajanje programa.

Program je provodio tim Jumicar u suradnji s DVD-om Radovan, Crvenim križem Ivanec, Policijskom upravom Ivanec i našom školom. Događaj su svojim prisustvom uveličali i Tomislav Vincek ravnatelj OŠ Maruševac, načelnik općine Marko Klepša, zamjenik gradonačelnika Grada Ivanca Mario Friščić te naša ravnateljica Željkica Hanžek-Paska. Ovim putem zahvaljujemo svim suradnicima i učesnicima na zabavnoj i uzbudljivoj edukaciji.
Dodatne informacije potražite na poveznicama u nastavku

objavio: Vedran Škarica   datum: 22. 9. 2023.